Lehet, hogy Te is vásároltál már webáruházban csillámport. Azt kaptad, amit a képen láttál?

Fontos, hogy a fotó hűen adja vissza a csillám eredeti színét, de a színjátszó csillámok esetében egy fokkal bonyolultabb a helyzet. Tudnod kell, milyen tulajdonságra utal ez a szó: színjátszó.
Ha tisztában vagy azzal, hogy mit jelent ez a kifejezés: „színjátszó csillámpor”, akkor tudod, hogy mikor kibontod a tégely csillámport, és kicsit kiszórsz belőle a kezedre, a tégelyben látott szín egy sokkal halványabb, ráadásul áttetsző változata jelenik meg a bőrödön.
Jó, ha ennek tudatában vásárolsz webáruházból csillámport. A színjátszó csillámpor kategórián belül található csillámok mindegyike ilyen áttetsző.
A képen gyönyörű, élénk színű csillámot látsz, de ha kiszórod, és egy rétegben van ez a por mondjuk az asztal lapján (nem kupacban), akkor bizony egy haloványka, de szépen csillogó porral szembesülsz.
Sokan csalódnak ilyenkor, pedig sokféleképp használhatók ezek a csillámok is, majdnem, mint a másik két típus, a metál és a lézer/hologramos.
Mire használhatod a színjátszó csillámporokat?

1. Visszafogott esküvői testfestést készíthetsz vele. Ez tulajdonképpen csillámtetoválás, mely néha csillan meg csak, sejtelmesen. Azért néha, mert ezek a csillámok olyanok, hogy ha bizonyos szögben esik rájuk a fény, akkor alig látszanak. Más szögben viszont szépen megcsillannak, és az eredeti színüket is láttatni engedik.
2. Arcfestés díszítésére jól bevált. Főleg a kislányos mintákhoz szuper. Csak néha csillannak meg, így még izgalmasabbá válik általuk a pillangó vagy a hercegnő.
3. Szórd bele a ragasztóba, mikor csillámtetoválást készítesz, de van annak egy trükkje, hogy mikor lesz szép a csillám tetoválás ezzel a porral. Ha ezt nem tudod, akkor bizony csak halvány csillámtetkód lesz, ami a mi viszonylag világos, európai bőrszínünkön nem mutat jól. Emlékszel, hogy veszed fel a sót, mikor hüvelyk- és mutatóujjaddal felcsippented? Aztán hogyan szórod rá a salátára? Na pont ennyi mennyiség és ez a technika lesz az, ami elegendő a színjátszó csillámokból egy csillámtetkóba. A maradék felületet fedd le inkább metál vagy lézer csillámmal. Ekkor lesz a minta színe szép telített, messzebbről is látható. A csak néha megcsillanó színjátszó csillámok pedig megbolondítják a mintát.
A két csillámtetkós fotón arra látsz példát, mikor a csillámport egybefüggő felületen használjuk. Malackán a rózsaszín, Mikuláson a fehér és rózsaszín csillám típusa színjátszó.
4. Hennára? Igen, van, aki a frissen elkészült hennamintára is rászórhatsz pár szemet a fenti „sózós” technikával. Gyermekek, csajok imádják 🙂
Mire ne használd a színjátszó csillámport?

Ne CSAK ezzel a típussal színezd csillámtetoválásod. Hacsak nem az a cél, hogy alig látszódjon. Válassz karakteres, telített színű metál vagy lézer/hologramos csillámport csillám tetováláshoz.
Mire kell figyelned csillámpor beszerzésnél?
Figyelj arra, hogy kozmetikai boltban, vagy testfestő szaküzletben kapható KOZMETIKAI csillámport vásárolj! Ezek ugyanis garantáltan nem tartalmaznak sem bőrre veszélyes műanyagot, fémet, üveget, sem ártalmas pigmenteket. (Nem lehetsz biztos abban, hogy egy műkörmös csillámporban vagy hobby boltokban kapható csillámporban nem találsz ezekből a veszélyes anyagokból.) Nem véletlenül olcsóbbak a műkörmös és hobby csillámok, hiszen a gyártási folyamat ezen csillámok esetében egy sokkal olcsóbb folyamat.
Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
[…] Olvastad már a színjátszó csillámokról szóló részletes […]