A csillámfestő munkái
A csillámfestő rengeteg helyen tud munkát vállalni. Alapvetően kétféle lehetőség közül választhat: pénzt keres a munkájával, vagy nem keres pénzt a munkájával. Ne lepődj meg, a „nem keres pénzt” változat csak azt jelenti, hogy nem pont akkor és ott keresi meg a pénzt, hanem később, azzal a hírnévvel, amit ingyenes munkájával szerzett.

A fiztetős munkák is két részre oszthatók: mindenki egyenként fizet a neki elkészített csillámfestésért, vagy egy ember (a főnök, a rendezvényszerverző, az anyuka… – aki a bulit megszervezte, és a csillámfestőt meghívta) fizeti ki a csillámfestő adott napi, vagy pár órás munkáját.
A rengeteg lehetőség közül nézzünk néhányat a fizetős munkákból:
születésnapi, névnapi buli, leánybúcsú, legénybúcsú, ballagás, esküvő, szalagavató, Anna-bál, szüreti bál, majális, gyermeknap, falunap… és a rengeteg fesztivál. Magyarországot 2011-ben Európa legtöbb fesztiváljával rendelkező országává választották, így aztán bőven találhatunk fesztivált mindenféle aprpóval. Van itt kenyérfesztivál, szilvafesztivál, rózsafesztivál, kolbászfesztivál, ibolyafesztivál, mangalica fesztivál…. a környékeden biztos számtalan érdekes nevű rendezvényt találsz. A rendezvények többségét a tavasztól őszig terjedő időszakban találjuk a naptárban, de télen is vannak óvodai, iskola és más intézményi bálok, illetve télen a nagy ünnepek alatt is készíthetünk csillámfestést. Ezek a téli alkalmak: Halloween, Mikulás, Karácsony, Szilveszter, farsang, Valentin nap.
Ha egy csillámfestő ezekre az alkalmakra külön speciális és visszautasíthatatlan ajánlatokat készít korábbi ügyfeleinek, és azt jól kommunikálja feléjük, jelentős bevételre tehet szert. A korábbi ügyfelek pedig szívesen terjesztik majd a csillámfestő jó hírét, ami által ő újabb kucsaftokhoz jut.
Az ingyen, többnyire jótékonysági céllal végzett munkák által több előnyhöz is jut a csillámfestő.

Népszerűsíti a szolgáltatását, és önmagát, kapcsolatokat épít a munka által megismert új emberekkel, lehetőség adódik fotókat készíteni munkáiról, amit később a weboldalán, Facebook oldalán, reklám anyagaiban használhat fel, és persze gyakorolhatja az alkotást. Ha így fogjuk fel, az ingyen végzett munka nemcsak az adás örömével jár majd, hanem későbbi munkákat is hozhat.
Hol végezhetünk ingyenes, jótékonysági munkát, és hogyan?
Az intézmények névadójának ünnepén (Pl. Ady Endre Ált. Iskola – névadójának ünnepén), gyermeknapon, farsangon stb.: Kórházakban, gyermekotthonokban, diákotthonokban, napköziotthonban, óvodában…
A jótékonysági munkára is kétféle lehetőség kínálkozik. Az egyik szeint a meghívó intézménynek a szolgáltatást, és a munka során felhasznált anyagokat is ingyen kínálja a csillámfestő. (Persze a megállapodás szólhat az anyagköltség részben vagy teljesen történő kifizetéséről is.) A másik lehetőség szerint a rendezvényen a csillámfestő ugyanúgy pénzt kér a munkájáért a hozzá fordulóktól, de a bevételt felajánlja a meghívó inézménynek.
Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?