Minden kislánynak, de még talán a kisfiúknak is van egy olyan időszaka a felnövekedés során, amikor teljesen odavannak a csillogó-villogó, szikrázó dolgokért. Nincs mit csodálkozni ezen, hiszen sokan vannak, akiknél ez a dolog később, felnőtt korukban is jelen van, sőt életük végéig tart. Nem véletlen, hogy a tündökletes fényű gyémánt a világ egyik legnépszerűbb köve és a gazdagság, a múlhatatlan értékek szimbóluma.

Kis hercegnőket nevelünk
A legtöbb kislányos anyuka egyetértene a következő megállapítással: a lányok fogantatásuk pillanatától kezdve nagyon lányok (ahogy természetesen a fiúk is nagyon fiúk). Ez a megállapítás nem csak a melegszívűségre, a bújási hajlandóságra, a gondoskodásra igaz, hanem a magas fokú esztétikai érzékre és a külsőségekhez való vonzódásra is.
Korai időszakban előfordulhat, hogy ez a szépérzék a kis hercegnőket a giccs karmaiba veti, hiszen minden amin a fények játéka megcsillan: kristályok, fémek, selymek stb. megragadja a kislányok fantáziáját. Nyilván ebben a hercegnős mesék (Disney filmek) látványvilága, és a királyi fők jellegzetes ruha és kiegészítő-tára is szerepet játszik. Ne féltsük őket! A valódi ízlés és szépérzék idővel kialakul. Addig is hagyjuk, hogy megélhessék a bennük rejlő királylányt!
A kislányok gyermekkoruktól egészen a kamaszkor végéig odavannak a csillogó arcfestésekért, csillámtetkó-ékszerekért. Ezek a testdíszek akár önmagukban is elegendőt adnak számukra ahhoz, hogy valódi tündér-királylánynak érezhessék magukat. Ha a szülő megengedi a „kenceficézést”, ez valódi ünnep, amelyet követően a leányzó akár napokig-hetekig óvja, takargatja az elkészült művet.

A kisfiúknak is tetszik
A kisfiúk életének is nagyon fontos része a szerepjáték. Őket inkább az arc- és testfestés érdekli, nem annyira a csillámló vonások. Ugyanakkor a fiúkban is megvan a vágy arra, hogy ne „szerencsét próbáló szegénylegények”, hanem „legkisebb királyfik” legyenek, és ezt megjelenésükkel is kifejezzék.
Ne ijedjünk meg ettől, ez nem jelenti azt, hogy eltévelyednének saját nemük normáitól. Inkább csak arra utal, hogy bennük még nem olyan erősek az előítéletek, valamint nem annyira kiforrottak a határok a férfias és nőies dolgok között.
Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?