Szeretsz csillámtetoválást készíteni? Talán veled is előfordult már, hogy a csillámpor a ragasztóval együtt ott maradt az ecset szőrén. Ilyenkor lecsipegetheted a körmöddel, és ha ügyes vagy, akkor sikerül is eltávolítani.

Egy jó ecset bizony évekig olyan, mintha új lenne, folyamatos használat mellett is. Csak tisztítani kell rendszeresen.
De mit lehet tenni, ha nagyon sok ragasztó és csillám tapadt meg az ecseten? Tegyük fel, nem szeretnéd a körmöd használni arra, hogy leszed az ecsetről a ragacsos csillámot.
A képek a csillámtetoválás tanfolyam ecseteinek „nagymosása” során készültek.
Készítsd elő a kellékeket
– kis műanyag tál
– folttisztító benzin vagy sebbenzin
– folyékony szappan vagy sampon
– öblítő
– törölköző
Ecsettisztítás folyamata
1. Áztasd be 5 percre az ecseteket benzinbe (sebbenzint a gyógyszertárban, folttisztító benzint pedig háztartási boltban vásárolhatsz – mindkettő megfelel a célra). Elég, ha csak az ecset fejét lepi el a benzin, ahogy az 1. képen látod. Ehhez használj kis műanyag tálat. Közben többször is morzsold át ujjaid között az ecset fejét, és vidd fel a benzint az ecset nyelére is, hogy onnan is leoldja a csillámot/ragasztót. A benzin a festékfoltokat és a csillámtetoválás ragasztót is el fogja távolítani.
2. Mosd át langyos szappanos vagy samponos vízben a teljes ecsetet! Ez a művelet se tartson tovább 5 percnél. A folyékony szappan vagy a sampon oldja a benzint. Győződj meg arról, hogy az ecset teljes hosszában tiszta lett. Ezzel véget ért a mosás folyamata. Most jön az öblítés.
3. Áztasd be az ecsetet öblítőbe. Két célja van az öblítőben való rövid (2 perces) áztatásnak: eltávolítja a benzin szagát, és a műszálhoz vagy természetes szőrhöz tapadt mosószert is eltávolítja. Bónusz: illatos lesz az ecsetünk.
4. Alaposan öblítsd le folyóvíz alatt az ecsetet teljes hosszában.
Készen is van a tisztítás.
Ecset szárítása
Ez a rész majdnem olyan fontos, mint a tisztítás, hiszen ha rosszul szárítjuk meg az ecsetet el is dobhatjuk, mert használhatatlan lesz.
Figyelj arra, hogy az ecseteket soha ne szárítsd forró levegőn, mert az nem tesz jót sem a műszőrből, sem a természetes szőrből készült ecseteknek. Vagyis ne tedd rá radiátorra, konvektorra…

Amint kiemelted a folyó vizes öblítésből az ecsetet, töröld át törölközővel. Fontos, hogy a még nedves ecsetfejet (az ecset szőrét) formázd ujjaiddal az ideális formájúra. Ha nem formázod az ecset szőrét még nedves állapotban, lehet, hogy másnapra eldeformálódott fejű ecseted lesz, amit már nagyon nehéz visszaformázni eredeti alakjára.
Vízszintesen szárítsd meg a frissen mosott ecseteket. Körülbelül 2 nap kell, hogy teljesen megszáradjanak.

A sörte-ecsetek nyakán levő fém részt érdemes ilyenkor összenyomni – ahogy a képen látod – így még erősebben fogja meg a szőrszálakat.
A nagymosás után az ecsetek szépen megszáradtak, nem hullik a szőrük, pedig némelyiküket évek óta nyúzzuk a tanfolyamokon.
Az ecset szettben vagy egyenként beszerezheted a CsillámVilág webáruházban.
Tipp 1. Csillámtetoválás készítése közben amikor felviszed a csillámport a ragasztóra, és ecsetet használsz ehhez, mindig figyelj arra, hogy elegendő csillámpor legyen az ecset szőrén. Gyakran látom, hogy túl kevés csillámot visznek fel az ecsetre, így mikor az a ragasztóhoz ér, nem a rajta (nem) lévő csillám fog ráragadni, hanem a szőr. A szőr pedig magával „rántja” a ragasztót.
Magas minőségű alapanyagok a biztonságos csillámfestéshez, itt.
Tipp 2. Próbáld ki kedvenc technikámat: vidd fel a csillámot az ujjaddal a ragasztóra! Remélhetőleg soha nem fog úgy kinézni az ujjad, ahogy a képen látod. Csak az ujjbegyeden legyen csillám.
Ezzel a két módszerrel elkerülhető, hogy csillám és ragasztó maradjon az ecseten, levakarhatatlanul.
Csillámtetoválással kapcsolatban egyéb technikákról és tippekről olvashatsz az ingyen letölthető e-book-ban.
Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?