Mivel testfestésre javarészt a késő tavaszi, nyári, kora őszi szezonban van igény, a csillámtetoválás meg főleg inkább nyáron keresett, sokan a téli időszakra elrakják a felszerelést és újra csak következő tavasszal veszik elő. Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy az általunk hetekkel vagy akár hónapokkal ezelőtt már felbontott csillámragasztó jó -e, használható -e még, avagy sem. Most a már bontott ragasztókra gondolok, mivel a teljesen új bontatlan ragasztók a következő évben is jól használhatók. Amár felnyitott ragasztóknál idővel előfordulhat, hogy besűrűsödik.
Csillám tetoválás ragasztó teszt

Minden évben szezon elején végigcsinálok egy ragasztó tesztet, ami annyit tesz, hogy előveszem az elmúlt évben használt összes ragasztót és megnézem, jók-e még. Mindezt a következőképpen szoktam végrehajtani:
- Először is előveszem a ragasztókat, majd kinyitom egyenként, megnézem az állagukat egyesével. Amelyik folyékony, könnyen kenhető -egy papíron ki szoktam próbálni – az általában jó szokott lenni, de azért azokat is letesztelem, az alábbiak szerint.
- Amelyik kicsit sűrűbb, ragacsos vagy nyúlós, azokat feljavítom. Cseppentővel csepegtetek egy-két csepp vizet az üvegbe, megrázom. Ettől javulni fog az állaguk. A nagyon csomós, nagyon ragacsos, nagyon darabos ragasztókat ki szoktam dobni, mert azokat már nem használhatók.
- Egymás mellé állítom, sorszámozom őket – az üvegcsére írok alkoholos filctollal.
- Ezután az alakromra is teszek ugyanannyi sorszámot. Hennával szoktam felírni a számokat, vagy testfestő filccel.
- A ragasztókból csíkokat festek az alkaromra a sorszámuk alá. Mindegyik csíkot egyenlő vastagságban kenem fel és ugyanígy mindegyikre ugyanazt a csillámport teszem fel, hogy minden egyforma legyen.
- Ezek után várok, és figyelek. Megfigyelem, hogy ugyanolyan feltételek mellett meddig maradnak fenn a csíkok a karomon, melyik mikor tűnik el a kezemről. Ilyenkor jó 1-3 hétig virít a kezem a csillámos csíkoktól 🙂
- Végül levonom a következtetést és cselekszem. Ha egy csillám-csík hamar kopni kezd és pár nap múlva lejön, kidobom a hozzá tartozó ragasztót. Amelyik egy hétnél tovább bírja kopás nélkül, 10-14 napig vagy akár tovább is fennmarad, azokat megtartom.
Most már csak Csillámvilágos ragasztót használok, mert jó minőségű, gyakran 3 hétig is bírja. Azért tudom, mert nemrég ragasztó alternatívákat kerestünk és kipróbáltunk többfélét, hasonlóan tesztelve mindegyiket. Különböző testfestő boltokban vettünk ragasztókat és volt olyan, amelyik három nap múlva teljesen lejött. Nem minden ragasztót próbáltunk ki, ami létezik a piacon, de azok közül, amiket használtunk, a Csillámvilág ragasztója a legjobb. Legtöbbször jó két hétig fent maradtak a csillámok. Igaz, én csak sima fürdéssel próbáltam ki, viszont egy ismerősömnek, aki profi úszó, készítettem egy csillámtetoválást és neki is bő egy hétig fennmaradt a karján a minta, úgy, hogy reggel, délben, este meg hétvégén is folyamatosan az uszodában volt és napi több órát úszott -le lett tesztelve rendesen. Ilyen intenzív igénybevételt nem nagyon bírnak el test-ragasztók.
Ha mégis hamarabb lejön, akkor bizony lehet, hogy túl vastagon lett felkenve a ragasztó, vagy rögtön rá lett téve a csillámpor. Érdekes módon, amikor vastagabban van felkenve hamarabb lejön, illetve mindig elmondjuk a vevőknek, hogy a forró vizes áztatást nem bírja, valamint a krémeket és a dörzsölést sem. A törölközővel is finoman kell felitatni róla a vizet. Ha ezekre vigyáz az ember, akkor sokáig megmaradhat a csillámtetoválás.
Azért szeretem ezt a tesztet végigcsinálni, mert akkor nem csak úgy találomra válaszolok arra a kérdésre, hogy meddig marad fenn a csillám minta, hanem biztosan tudom, hogy amit mondok, amögött tartalom is van, hisz kipróbáltam saját magamon. Csak olyan ragasztót engedek ki a kezem közül, amelyikről tudom hogy jó és megbízható.
Vélemény, hozzászólás?