Milyen kiszerelésekben juthatunk csillámporhoz?
A csillámtetoválás elkészítéséhez használt kozmetikai minőségű csillámporokat háromféle kiszerelésben lehet megvenni: tégelyes, fújós-fiolás és roll-on. A háromféle kiszerelésből háromféle módon tudjuk felvinni a csillámport a tetoválás elkészítésekor, mindháromnak megvannak az előnyei és a hátrányai is. Lássuk!

Tégelyes csillámpor és felvitele
A tégelyben kapható csillámporokat kisebb-nagyobb lecsavarható tetejű tégelyekben vehetjük meg. Legtöbbször 5 ml-es és 10 ml-es tégelyben vásárolhatjuk meg ezeket a porokat. Egy 5 ml-es tégelybe körülbelül 2-2,5 gramm csillámpor van.
A tégelyes kiszerelés előnye a csillámtetoválást készítők számára az, hogy a por egyszerűen hozzáférhető, könnyen tudunk belőle kivenni egy eszköz segítségével, vagy akár hozzá tenni is. Így még keverhetjük is a különböző porokat.
Vegyes színek kialakításához azt szoktam javasolni, hogy a csillámpor tégely tetejébe helyezz el kisebb mennyiséget a keverendő színekből. Itt egy ecsettel egyszerűen és egyenletesen eloszlathatod a színeket. Ha nagyobb mennyiségre van szükséged, mert sokáig fogod használni a kikevert színt, úgy egy üres tégelyben is elvégezheted a színkeverést.
A tégelyes csillámport legtöbbször ecsettel visszük fel a ragasztóra. A legjobban bevált ecset a kis púder ecset, de egy szemhéj festő ecset is megfelel a célra. Az ecsettel nem csak a felhordás oldható meg, hanem a sablon kisebb részleteibe, apróbb sarkaiba is ügyesen felvihető a csillám. Hátránya, hogy ez a technika némi gyakorlatot kíván, különösen, ha nem vízszintes felületre dolgozol, hiszen könnyen leszóródhat a por.
A csillámot fel is csippentheted két ujjad segítségével, mintha sót vennél fel. Így kisebb mennyiségeket tudsz a ragasztóra szórni – ez a technika színátmenet készítésére nagyon jó.
Nézz meg egy videot, melyben az ecsettel és az ujjal való csillám-felvitelt is megfigyelheted.
A fújós-fiolás csillámpor és felvitele
A fújós csillámpor nagyon népszerű a testfestők között, hiszen könnyen kezelhető és tiszta munkát tesz lehetővé. Hátránya, hogy a por nem hozzáférhető, bár tégelybe kifújhatunk belőle.
A fújós megoldás kiválóan működik akkor is, ha függőleges felületen dolgozunk, hiszen a por lendületet kap a kifújáskor (bár a végén ezt is bele kell nyomkodni a ragasztóba, sőt szoktuk ecsettel eligazgatni, illetve a sablon sarkaiba belesimogatni).
Nézz meg egy videot a fújos fiola használatáról!
A három fő szín-típus -metál, színjátszó és hologramos- elérhető fújós fiolás kiszerelésben is. Fújós fiolás csillámporok legnagyobb hazai választéka itt. Kattints!
Roll-on csillámpor és felvitele
A roll-on fiola tetején egy körbeforgó gömb keni a célfelületre a csillámpor szemcséket. Jellegzetessége, hogy csak kisebb szemcseméretű csillámokhoz alkalmazható, és kisebb mennyiséget lehet vele egyszerre felvinni, de a fentiek között ez a legtisztább alkalmazási. A roll-on fiolát gyakran alkalmazzák normál arc és/vagy testfestés kiegészítésére, amikor a kész mű felületét metálosan csillogóvá szeretnék varázsolni. Mivel esetenként visszaszedheti a ragasztót a rollo-on műanyag görgő felület, ezért ezzel a technikával én inkább száraz felületre vinném fel a csillámport, mint például a megszáradt arcfesték.
Roll-on csillámporokat itt rendelhetsz szaküzletből.
Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?