Tegnap, január 18-án volt az első idei esküvői testfestő ( link: Csillámtetoválás 2.) tanfolyamunk – kint hóesés és hideg, mi pedig tele fehér csillámmal bent, a melegben.
Nagy hóakadályokat jelentettek, az influenzajárvány pedig kitörőben, de a lányok eljöttek, és aktívan alkottak. Ketten már az 1-es tanfolyamon is voltak, ahol a csillámtetkó alapjaival ismerkedtünk, a többiek kezdők, vagy évek óta hennázó-arcfestő fesztiválozók voltak.
Az egyik minta, amit elkészítettük, az alábbi bimbós-indás nyaklánc volt. Az elkészült csillám tetoválás láttán Eszter (ő az egyik lány, aki fesztiválozik hennával évek óta) azt mondta: „Nem is kell megtanulni szabad kézzel festeni, mert ennek a mintának a vonalai annyira szépek, hogy felesleges kísérletezni. Sablonnal egyszerűbb és gyorsabb, mint szabad kézzel.” És valóban, ennyire szimmetrikus mintát tényleg nehéz lenne szabad kézzel alkotni a „láthatatlan ragasztóval” :).
Íme, a sorozat:
0. lépés: Ellenőriztem, hogy a bőr elég száraz e. Fontos, hogy ne legyen rajta testápoló, alapozó, vagy egyéb kozmetikum, hiszen a ragasztó csak teljesen tiszta, száraz bőrre rögzíti a csillámport. Orsi bőrét nem kellett tisztítani – ha kellett volna, alkoholos törlőkendővel töröltem volna át.
1. lépés: A sablon felhelyezése. Amint a képen is láthatod, ez egy „bonyolult” minta, sok apró vonallal. Ilyen sablon esetében az átlátszó fólia eltávolításakor a fekete sablont lefogom a másik kezemmel. Az átlátszó fólia már lehúzott részét mindig a bőrhöz közel tartom, néha hozzá is nyomom a fekete matricához. Így gyorsan és könnyen eltávolíthatom.

2. lépés: A szokásos, jól bevált csillámvilág extra test ragasztóval nagyon vékonyan átkenem a sablonon áttűnő bőrfelületet. Ha vastagon maradna a bőrön a ragasztó, akkor a rajta levő csillám később nagyon hamar lekopna.

3. lépés: Szeretem az ujjammal felvinni a csillámport, mert 1. ekkor érzem, hogy elegendő került e a ragasztóra, 2. miközben jó sok csillámport felviszek, azt rá is nyomkodom a ragasztóra, így tartósabban rögzül. Miután ez esetben függőleges felületre festettem, ezért az ujjal történő felvitellel elkerültem azt is, hogy sok csillám potyogjon le.

Sokan ecsettel viszik fel a csillámport – ez a módszer elterjedtebb. Ecsetes felhordásnál vigyázz, hogy az ecset szőre ne érjen a ragasztóhoz. Hogy ezt elkerüld, mindig jó sok csillámpor legyen az ecseten. Függőleges felületre történő festésnél így több csillámpor vész majd kárba. (Jobb, ha ujjal viszed fel.)

4. lépés: Tesztelés. Miután a minta teljes felületére bőségesen felvittem a csillámport, átnyomogatom, és közben figyelek arra, hogy hol ragad. Na oda kell még csillámport tenni.

5. lépés: Felesleges csillámpor lesöprése. Erre én vastag szőrű, legyező alakú sörte ecsetet használok. Egyáltalán nem koptatja a már elkészült mintát, viszont hatékonyan eltávolítja a makacs módon bőrre tapadó csillám szemcséket.

6. lépés: Sablon lehúzása. Gyors mozdulattal eltávolítom a sablont, és előtűnik a minta. Lehetőleg ne maradjanak a bőrön picike darabkák a sablonból. Ha mégis, azt szemöldök csipesszel lehet könnyel eltávolítani.

7. lépés: Egy apró trükk: Újra tesztelés: ismét áttapogatom a kész csillám tetoválás teljes felületét, és ahol azt érzem, hogy ragad – esetleg a sablon alá folyt ragasztó miatt – oda színjátszó fehér csillámport viszek fel. Ez nem módosítja majd az eredeti vonalakat, hiszen olyan halovány, hogy alig látszik, viszont a célnak tökéletes: elfedi a maradék is ragasztót is.

8. lépés: Egy másik apró trükk: azért, hogy a csillám szemcsék közti icipici réseket is lefedjem, átgörgetek egy kis selyemport a kész csillámtetkó felületén. Ezek befurakodnak a csillámpor szemcsék közé, ezáltal nem hagynak lehetőséget arra, hogy a későbbiekben ruháról levegőből… szöszmöszök ragadjanak meg a pici lefedetlen ragasztón. Vigyázz, a selyempor látszólag eltompítja majd a csillámpor gyönyörű csillogását, de ez csak addig tart, míg át nem mosod szappannal-vízzel a kész mintát. Ekkor a felület újból csillogni fog.

Woilááá:

Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?