Néha szoktam kínai ruházati boltban vásárolni. Ekkor tudatában vagyok annak, hogy a termék kínai – és ez nem zavar. Viszont az nagyon-nagyon zavarna, ha egy drágán vásárolt EU-s termékről kiderülne, hogy hamisan volt cimkézve, és nem is EU-s. Csúnyán átvágva érezném magam.
A multkor csináltunk egy teszt-vásárlást Kínából, hogy megismerjük az ott és itthon kapható (‘EU’-s származásúként árult) arcfestékek közti különbséget. Nos, el kell mondanom, hogy nem nagyon találtunk különbséget egy itthon is elérhető márka és a kínai festék között.
Az itthon kapható festékeket feltételezhetően egyszerűen átcimkézve, véleményem szerint pontatlan, hamis adatokkal árusítják itthon, EU-s származásúnak feltüntetve. (Természetesen mindkettő vásárlásról megtartottam a blokkot…)
Ok, lehet, hogy tényleg az EU-ban gyártják ezeket a festékeket, aztán pedig elszállítják Kínába, hogy onnan értékesítsék ISMÉT az EU-s országoknak. De most komolyan, szerinted mekkora esély van erre? Ugye elég hihetetlennek tűnik a sztori?
Hangsúlyozom, az rendben van, hogy Kínából származó testfestékeket árusítanak itthon, de azt nem gondolom, hogy EU-s származást lehetne ráírni egy Kínában gyártott termékre, mert véleményem szerint ezt a hazai szigorú fogyasztóvédelmi szabályok nem engedik meg. Ez egyáltalán nem „profi” termékhez illő magatartás.
Az a baj, hogy a szülők nem szakmai szemmel veszik ezeket a termékeket, így ők, és általuk a gyermekeik is szerintem veszélyben vannak.
Számtalanszor hangsúlyozzuk, hogy figyelj nagyon, mit vásárolsz, és kinek mit hiszel el. Ha nem is kerülöd a leakciózott termékeket, azért légy körültekintő, óvatos!
Olvass tovább, ezek is érdekelhetnek.
Vélemény, hozzászólás?